Statistik Terkini COVID-19 di Seluruh Dunia


Laman ini memaparkan statistik terkini COVID-19 di seluruh dunia yang dikemaskini setiap jam.


Statistik COVID-19 Live Mengikut Negara


Kedudukan Kes COVID-19 Mengikut Negara

CountryConfirmed casesDeaths
US87,623,5931,017,266
India43,452,164525,116
Brazil32,358,018671,416
France30,216,647146,213
Germany28,293,960141,189
United Kingdom22,918,904181,005
Italy18,523,111168,353
Korea, South18,368,85724,555
Russia18,161,238373,404
Turkey15,123,33199,032
Spain12,734,038107,906
Vietnam10,746,47043,087
Argentina9,367,172129,070
Japan9,316,95431,277
Netherlands8,290,33023,000
Australia8,164,6739,930
Iran7,238,126141,389
Colombia6,175,181140,070
Indonesia6,088,460156,737
Mexico6,034,602325,716
Poland6,014,992116,424
Portugal5,171,23624,149
Ukraine5,040,518112,459
Malaysia4,566,05535,765
Thailand4,525,26930,664
Austria4,459,76720,048
Israel4,353,03310,958
Belgium4,246,07831,918
South Africa3,993,444101,764
Chile3,990,69358,479
Canada3,954,27541,993
Czechia3,933,75840,318
Taiwan*3,767,2836,651
Switzerland3,759,73013,831
Philippines3,704,40760,555
Greece3,676,50230,232
Peru3,616,929213,497
Denmark3,171,7666,469
Romania2,919,46165,739
Slovakia2,551,11620,147
Sweden2,519,19919,124
Iraq2,348,66225,241
China2,134,71814,627
Serbia2,029,40316,126
Bangladesh1,973,78929,149
Hungary1,928,12546,647
Jordan1,699,19714,068
Georgia1,660,42916,841
Ireland1,600,6147,499
Pakistan1,536,47930,395
Norway1,447,2703,337
Singapore1,444,0681,413
Kazakhstan1,395,84919,018
New Zealand1,345,7961,473
Morocco1,216,90916,109
Bulgaria1,172,23937,255
Lithuania1,161,1469,173
Croatia1,148,52816,065
Finland1,145,6104,875
Lebanon1,112,19910,465
Cuba1,106,0238,529
Tunisia1,052,18028,691
Slovenia1,038,7166,651
Belarus982,8676,978
Nepal979,69411,952
Uruguay957,6297,331
United Arab Emirates945,8002,316
Mongolia928,5862,179
Bolivia926,71821,953
Panama921,3648,364
Guatemala910,71418,561
Ecuador909,88235,725
Costa Rica904,9348,525
Latvia835,7975,860
Saudi Arabia795,1869,208
Azerbaijan793,1769,717
Sri Lanka664,12316,521
West Bank and Gaza659,8535,660
Paraguay655,53218,963
Kuwait643,0042,555
Bahrain625,8561,492
Burma613,59619,434
Dominican Republic605,7844,383
Estonia580,1142,591
Venezuela526,0225,732
Moldova520,32111,567
Egypt515,64524,723
Cyprus504,7171,072
Libya502,1386,430
Ethiopia488,7247,536
Honduras427,35510,906
Armenia423,2438,629
Oman390,2444,628
Qatar382,635679
Bosnia and Herzegovina378,71615,806
Kenya333,6945,652
Zambia325,8574,006
Botswana322,7692,750
North Macedonia314,0189,325
Albania280,8513,500
Algeria266,0876,875
Luxembourg263,3871,094
Nigeria257,2903,144
Zimbabwe255,5865,555
Uzbekistan240,7641,637
Montenegro240,2222,729
Mauritius231,0361,003
Kosovo229,1993,140
Mozambique227,9192,212
Laos210,292757
Kyrgyzstan201,0532,991
Iceland193,987153
Afghanistan182,5287,723
Maldives181,586305
El Salvador169,6464,144
Namibia169,1794,064
Uganda167,7193,621
Trinidad and Tobago167,0974,011
Ghana166,1331,450
Brunei163,900225
Jamaica142,8043,128
Cambodia136,2793,056
Rwanda131,0211,460
Cameroon120,0681,931
Malta103,132741
Angola101,3201,900
Congo (Kinshasa)91,0821,371
Malawi86,5062,645
Senegal86,3251,968
Barbados84,421477
Cote d'Ivoire83,463805
Suriname80,8641,369
Eswatini73,1091,416
Guyana67,3951,254
Fiji65,713866
Madagascar65,3811,398
Belize63,966680
Sudan62,6244,951
Cabo Verde60,542405
Mauritania59,814983
Bhutan59,72921
Syria55,9273,150
Gabon47,939305
Papua New Guinea44,717662
Seychelles44,669167
Andorra43,774153
Burundi42,65838
Togo37,403275
Guinea36,817442
Bahamas35,975817
Tanzania35,768841
Lesotho33,938699
Haiti31,550837
Mali31,165737
Benin27,216163
Saint Lucia27,022383
Somalia26,8031,361
Congo (Brazzaville)24,128385
Timor-Leste22,957133
Solomon Islands21,544153
Burkina Faso21,044387
Grenada18,357232
San Marino18,016115
Liechtenstein17,90385
Tajikistan17,786125
South Sudan17,722138
Equatorial Guinea16,034183
Djibouti15,690189
Samoa14,90629
Dominica14,85268
Nicaragua14,690242
Central African Republic14,649113
Monaco13,00658
Tonga12,30112
Gambia12,002365
Yemen11,8242,149
Vanuatu11,26614
Eritrea9,799103
Saint Vincent and the Grenadines9,051112
Niger9,031310
Antigua and Barbuda8,641141
Guinea-Bissau8,348171
Comoros8,139160
Sierra Leone7,695125
Liberia7,497294
Chad7,425193
Saint Kitts and Nevis6,06543
Sao Tome and Principe6,04373
Palau5,2206
Kiribati3,23613
Summer Olympics 20208650
Diamond Princess71213
Winter Olympics 20225350
Micronesia380
Holy See290
Marshall Islands180
Antarctica110
MS Zaandam92
Korea, North16
Global547,470,1146,335,808

Status Vaksinasi COVID-19 Mengikut Negara

CountryAdministered vaccinesPeople vaccinatedPeople partially vaccinated
Afghanistan6,408,4754,979,9305,629,522
Albania2,898,8811,247,4751,325,464
Algeria15,205,8546,851,6608,210,605
Andorra153,17753,45357,883
Angola19,565,0246,811,26812,700,926
Antigua and Barbuda135,96062,03164,091
Argentina105,487,77837,568,91541,156,364
Armenia4,154,865985,8071,129,669
Australia60,316,65621,668,83322,351,411
Austria18,422,7636,623,0456,830,332
Azerbaijan13,762,0914,853,2155,353,536
Bahamas340,866157,964166,471
Bahrain3,453,9901,222,9991,238,324
Barbados372,041153,481162,589
Belarus13,206,2036,325,4906,425,755
Belgium25,656,5789,150,4469,247,662
Belize489,508213,197247,975
Benin4,156,9072,690,0853,174,135
Bhutan1,910,077672,575692,909
Bolivia14,217,3576,003,8567,229,825
Bosnia and Herzegovina1,924,950846,080943,394
Botswana2,730,6071,512,5671,696,430
Brazil486,074,748168,901,560184,662,547
Brunei1,173,118426,764444,293
Bulgaria4,411,3772,061,6962,091,676
Burkina Faso2,947,5621,555,0772,449,746
Burma62,259,56027,027,46733,004,742
Burundi16,23214,35014,929
Cabo Verde773,81000
Cambodia40,711,78014,361,14015,068,135
Cameroon1,838,9071,216,5891,559,801
Canada86,177,06931,441,06432,773,313
Central African Republic1,217,3991,068,4641,124,848
Chad2,356,1382,093,5222,218,493
Chile59,315,57417,576,59018,000,979
China3,410,000,4331,260,501,0001,294,045,000
Colombia85,767,16036,180,13742,418,509
Comoros642,520301,218341,302
Congo (Brazzaville)831,31800
Congo (Kinshasa)3,514,48000
Costa Rica11,017,6244,143,0174,437,629
Cote d'Ivoire12,753,7695,540,1938,026,397
Croatia5,257,8612,245,0662,315,438
Cuba38,558,3449,973,51910,678,990
Cyprus1,799,385644,976668,264
Czechia17,672,4946,879,6886,965,348
Denmark13,227,6514,794,2344,830,573
Djibouti210,208148,843188,889
Dominica66,97430,46332,865
Dominican Republic15,772,8225,997,9127,235,994
Ecuador35,743,13514,004,43615,182,320
Egypt90,374,41135,136,26948,283,385
El Salvador10,958,9404,315,7544,610,987
Equatorial Guinea484,554208,104267,610
Estonia1,993,944847,710863,093
Eswatini535,393336,066387,468
Ethiopia30,025,29025,902,31329,380,780
Fiji1,609,315635,168706,496
Finland12,168,3884,334,1104,517,181
France148,567,47952,901,08554,454,888
Gabon567,334256,226308,745
Gambia812,811354,340449,464
Georgia2,902,0851,270,8481,631,237
Germany182,785,96363,344,89264,698,632
Ghana18,448,4987,089,57610,352,002
Greece21,130,7007,629,0607,919,114
Grenada89,07038,54743,743
Guatemala17,957,7606,323,0418,294,525
Guinea6,299,6292,623,6184,537,091
Guinea-Bissau572,775342,039529,604
Guyana913,974368,450478,010
Haiti342,724157,276241,385
Honduras14,404,6315,368,5986,293,459
Hungary16,530,4886,198,7986,411,804
Iceland821,761290,193309,770
India1,977,502,403913,642,8891,016,311,008
Indonesia401,308,016168,251,795201,000,560
Iran150,001,21557,860,37964,545,209
Iraq18,636,8657,609,77710,833,447
Ireland11,226,4644,041,5064,090,336
Israel18,185,8866,144,9806,712,257
Italy138,272,87547,948,41850,802,459
Jamaica1,457,615709,543812,833
Japan284,851,087102,342,566103,729,955
Jordan9,991,5604,523,6424,795,888
Kazakhstan18,745,8269,306,0779,523,631
Kenya18,787,5259,326,81412,641,679
Kiribati151,23560,67080,566
Korea, South125,962,96900
Kosovo1,830,592823,741903,627
Kuwait8,112,3633,320,9353,432,854
Kyrgyzstan3,152,3241,321,1031,571,206
Laos11,130,1315,076,7875,817,695
Latvia2,893,8611,305,6251,345,920
Lesotho948,906735,610933,825
Liberia2,088,4571,438,1541,751,520
Libya3,579,7621,183,9402,269,135
Liechtenstein71,10426,42926,744
Lithuania4,488,7481,876,6211,952,357
Luxembourg1,303,110462,335481,281
Madagascar2,369,7751,199,0111,290,584
Malawi2,166,4021,590,2992,047,317
Malaysia71,244,39127,272,71028,038,242
Maldives945,036384,347398,751
Mali2,406,9861,304,0661,781,525
Malta1,317,072469,774476,851
Marshall Islands75,57900
Mauritania2,850,3981,332,9671,925,871
Mauritius2,554,648945,000977,602
Mexico209,673,61279,947,47088,336,802
Micronesia140,93800
Moldova2,197,3801,063,4251,083,286
Monaco65,14025,66728,875
Mongolia5,632,2802,175,6172,272,965
Montenegro675,154283,697291,522
Morocco54,823,41223,429,94224,946,369
Mozambique31,616,07814,098,64514,978,771
Namibia825,518426,681496,475
Netherlands35,407,01211,980,10912,804,977
New Zealand11,134,7704,114,7214,292,662
Nicaragua11,341,1255,423,7725,917,353
Niger2,703,4931,556,8172,198,758
Nigeria50,619,23820,986,76128,340,766
North Macedonia1,849,997837,400853,900
Norway11,404,3934,046,5854,341,527
Oman7,068,0023,039,4783,266,729
Pakistan287,170,265126,553,053137,038,813
Palau47,46200
Panama8,358,7293,114,0303,482,802
Papua New Guinea615,156277,913337,243
Paraguay8,890,6363,451,0963,944,590
Peru77,307,37227,591,16729,494,496
Philippines152,865,92870,532,63675,286,371
Poland54,594,60522,514,70822,734,782
Portugal24,526,2888,874,9539,722,534
Qatar6,984,1442,646,3492,646,349
Romania16,827,4868,114,7698,175,103
Russia168,942,75174,673,36281,792,489
Rwanda22,371,6988,558,5539,076,533
Saint Kitts and Nevis60,46726,29431,162
Saint Lucia121,39754,25559,560
Saint Vincent and the Grenadines71,50130,85536,742
Samoa494,684198,149229,291
San Marino70,78423,63326,357
Sao Tome and Principe214,56091,836123,088
Saudi Arabia66,700,62925,082,13226,713,922
Senegal2,523,8561,070,5032,300,648
Serbia8,534,6883,278,1983,354,075
Seychelles221,59780,72684,943
Sierra Leone3,124,4311,659,0932,383,636
Singapore14,225,1224,997,1565,019,556
Slovakia7,077,8132,768,2712,822,361
Slovenia3,145,4601,222,1521,265,750
Solomon Islands471,149177,996283,298
Somalia3,143,6301,600,7852,591,679
South Africa36,843,27219,050,08722,022,098
South Sudan1,214,3531,122,0871,164,135
Spain102,053,98040,550,39241,254,310
Sri Lanka39,643,83514,523,20817,073,712
Sudan9,710,0923,742,0655,929,766
Suriname554,588237,879267,820
Sweden22,674,5047,651,9887,838,695
Switzerland15,759,7526,002,6726,087,852
Syria4,160,2011,785,1072,694,839
Taiwan*57,857,02119,369,24721,175,625
Tajikistan13,782,9055,034,8195,220,731
Tanzania8,837,3714,079,8637,588,592
Thailand139,752,05852,874,69156,701,549
Timor-Leste1,638,15800
Togo3,290,8211,557,5382,092,750
Trinidad and Tobago1,573,294714,003751,219
Tunisia13,192,7146,376,0067,234,385
Turkey147,828,80153,087,73957,858,289
US596,233,489222,271,398259,957,415
US (Aggregate)596,233,489222,271,398259,957,415
Uganda21,490,65410,966,81116,032,667
United Arab Emirates24,922,0549,792,2669,991,089
United Kingdom150,972,25050,126,66253,577,314
Uruguay8,679,5112,886,8232,997,029
Uzbekistan54,871,66715,485,37719,611,361
Vanuatu309,433126,591172,232
Venezuela37,860,99414,287,37022,157,232
Vietnam230,933,46980,890,77386,238,110
West Bank and Gaza3,734,27000
World11,746,220,8114,576,718,3934,995,543,198
Yemen864,544446,120697,956
Zambia7,103,0974,458,8973,240,892
Zimbabwe12,006,6664,624,5566,314,124
Global14,509,933,8904,586,247,9665,005,796,170